Szukaj Pokaż menu

Niby ubrane, a jednak nie – dziewczyny w prześwitujących ubraniach

139 626  
1201   178  
W przypadku ubrań tych dziewczyn wyobraźnia nie ma za wiele do roboty.

„Takich ludzi jak on się nie spotyka. Spotkanie z nim jest jedną z najpiękniejszych pamiątek z mojego życia”. Wspominamy Krzysztofa Krawczyka

16 212  
139   26  
Pamiętacie „Będę śpiewał tylko ja” Big Cyca z płyty „Z gitarą wśród zwierząt”? Że go mamy, to się cieszmy, mit Krawczyka będzie wieczny – w lekko prześmiewczym, ale równie pozytywnym hołdzie Skiba już w 1996 roku podkreślił wkład wąsatego Krzysztofa w polską popkulturę.

Zatrzymane w kadrze – Kontrowersyjna okładka gazety

44 010  
421   86  
W dzisiejszym odcinku zobaczycie, między innymi, dziurę w bucie prezydenta, ostatnią drogę pewnej piosenkarki oraz wypadek w nowojorskim metrze. Zapraszamy!

#1. Karawan przewożący trumnę zmarłej irlandzkiej piosenkarki Sinead O'Connor przejeżdża w pobliżu jej dawnego domu podczas procesji pogrzebowej w Bray w Irlandii, 8 sierpnia 2023. Fot. Clodagh Kilcoyne

Kliknij i zobacz więcej!


#2. Kapitan Lewis Nixon ze 101 Dywizji Powietrznodesantowej po nocy świętowania przy winie Hitlera w Austrii. 4 maja 1945 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Nixon brał także udział w kilku kluczowych bitwach jako spadochroniarz, w tym w operacji powietrznodesantowej o kryptonimie „Market Garden” w Holandii we wrześniu 1944 r. i bitwie o Ardeny w grudniu 1944 r. Po kontuzji w Holandii Nixon zaczął dużo pić.

#3. Na zdjęciu widać dwóch 15-letnich chłopców: Ed Bancroft przetrzymuje Billa Ronana jako zakładnika, 1948 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Niedaleko tej uliczki doszło do napadu na restaurację Howarda Johnsona i policja skierowała się ku Edowi, aby przesłuchać go w charakterze świadka. Chłopiec nagle wyciągnął pistolet, ranił jednego z policjantów i wziął Billa jako zakładnika. Fotograf Frank Cushing, który przebywał w pobliżu, szybko znalazł najlepszy punkt obserwacyjny na tylnej werandzie pobliskiego domu, skąd wykonał to zdjęcie.

W tym czasie w okolicy znajdowało się około trzydziestu policjantów. Jeden z nich zakradł się wzdłuż płotu do miejsca, gdzie znajdował się Bancroft. W odpowiednim momencie policjant stanął za Bancroftem, sięgnął przez płot i ogłuszył chłopaka kolbą broni. Młodzieniec, który nie miał nic wspólnego z napadem na Howarda Johnsona, został natychmiast zatrzymany i osadzony w więzieniu.

#4. Koronacja króla Piotra I Karadziordziewicia, 21 września 1904 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Wykonanie insygniów królewskich zostało powierzone warsztatowi braci Falize w Paryżu i trwało kilka miesięcy.
Płaszcz ważył około sześciu kilogramów, miał 11 metrów długości i wykonany został z aksamitu, haftowanego złotem jedwabiu i gronostajowego futra. Koronę, jabłko i berło wykonano z uchwytu armaty używanej podczas I powstania serbskiego.

#5. Wilfred i Ruby Westwood, 1900 r. W momencie zrobienia zdjęcia brat i siostra mieli odpowiednio 3 i 7 lat.

Kliknij i zobacz więcej!

W rodzinie było 7 dzieci, pozostała piątka była zupełnie normalna. Te jednak przewyższyły wagą nawet swoich rodziców. Rodzice z kolei nie wahali się dorobić, prezentując swoje niezwykłe dzieci na różnych wystawach, przedstawieniach i w cyrkach. Dzieci, co zaskakujące, cieszyły się doskonałym zdrowiem oraz były inteligentne ponad swój wiek.

#6. Amerykański polityk Adlai Stevenson, 1953 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Fotograf William M. Gallagher musiał uklęknąć przy scenie, aby sfotografować kandydata Demokratów na prezydenta, Adlaia Stevensona, a konkretnie dziurę w jego prawym bucie.

#7. Tragedia na rzece Beas, 8 czerwca 2014 r.

Kliknij i zobacz więcej!

24 uczniów z Hyderabad w Indiach zginęło podczas wycieczki, kiedy bez ostrzeżenia spuszczono wodę ze zbiornika hydroelektrowni Larji na rzece Beas. Studenci inżynierii na VNRVJIET odbyli wycieczkę edukacyjną po Himachal Pradesh. Jechali z Shimla do Manali, kiedy autobus się zatrzymał, aby uczniowie mogli wysiąść i zrobić kilka zdjęć nad brzegiem rzeki Beas. W tym momencie śluzy elektrowni wodnej otworzyły się bez ostrzeżenia, a przepływ wody zaskoczył grupę 24 uczniów, dosłownie w jednej chwili zmiatając ich z brzegu. Stało się to na skutek karygodnego zaniedbania personelu stacji.

To zdjęcie powinno być kolejnym zdjęciem zrobionym na pamiątkę przez jednego ze studentów podczas kolejnego, nudnego wyjazdu, a zamiast tego uwiecznia ostatni moment życia całej grupy młodych ludzi.

#8. Montaż pierwszych aparatów Canon. Tokio, Japonia, 1934 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#9. FBI aresztuje protestującego przeciwko mobilizacji wojskowej w Wietnamie. Filadelfia, 1969 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#10. Publiczne samobójstwo Budda Dwyera, 22 stycznia 1987 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Robert Budd Dwyer był politykiem reprezentującym Republikanów z Pensylwanii w Senacie Stanów Zjednoczonych. Robił to przez ponad 10 lat. Później pełnił funkcję głównego skarbnika stanu Pensylwania.

Dwyer został oskarżony o przyjęcie łapówki i zwołał konferencję prasową. Zakładano, że ogłosi swoją rezygnację. Jeśli zostałby uznany za winnego, groziło mu do 55 lat więzienia i grzywna w wysokości 300 000 dolarów.

Konferencja prasowa była transmitowana na żywo w całym stanie Pensylwania. Po przeczytaniu części przygotowanego przemówienia, w którym do końca zapewniał o swojej niewinności, Dwyer nagle przestał czytać i zaczął rozdawać koperty swoim pracownikom. Jedna zawierała list pożegnalny do żony, druga dokument o przekazaniu organów do przeszczepów, trzecia – list do Roberta P. Caseya, który dwa dni wcześniej objął po nim urząd. Po wręczeniu ostatniej koperty Dwyer wyciągnął pistolet i poprosił osoby wrażliwe o wyjście. Następnie pociągnął za spust, nikt nie zdążył go powstrzymać i polityk zmarł na miejscu.

#11. Król Norwegii Hakon VII w swoim pierwszym samochodzie, Minerva Torpedo z 1913 roku. Zdjęcie wykonano w 1920 roku.

Kliknij i zobacz więcej!


#12. Okładka „New York Post” z 4 grudnia 2012 roku ze zdjęciem autorstwa Umara Abbasa.

Kliknij i zobacz więcej!

Zdjęcie zostało zrobione w nowojorskim metrze w grudniu 2012 roku i przedstawia ostatnie chwile życia Ki Su Hana, 58-letniego ojca i męża. Został wepchnięty pod pociąg przez bezdomnego Naeema Davisa, z którym Han chwilę wcześniej się o coś pokłócił. Według naocznych świadków Han był pod wpływem alkoholu po kłótni z żoną i przyczepił się o coś do Davisa. Davis z kolei swoje agresywne działania tłumaczył kilkoma przyczynami: mogły to być narkotyki, głosy w głowie, a nawet utrata butów (według niego były to bardzo dobre buty).

Zanim nadjechał pociąg, minęło trochę czasu, a na stacji znajdowało się wielu pasażerów. Nikt jednak nie pomógł mężczyźnie i zginął on pod kołami pociągu. Ta dramatyczna chwila została uwieczniona przez fotografa Umara Abbasa. Na Abbasa spadła fala krytyki, gdyż mało, że nie pomógł mężczyźnie z metra, to jeszcze zarabiał na jego tragedii.

#13. Kulturystka i prezenterka telewizyjna Kim Betts podczas konkursu jedzenia kaszy na czas. Londyn, 1997 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#14. „25 lat antyfaszystowskiego muru obronnego”. Przywódca Niemieckiej Republiki Demokratycznej, Eric Honecker, wygłasza uroczyste przemówienie z okazji 25. rocznicy powstania muru berlińskiego. NRD, 13 sierpnia 1986 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#15. Zespół Budka Suflera z Romualdem Czystawem i Janem Borysewiczem w składzie, 1982 r.

Kliknij i zobacz więcej!

W poprzednim odcinku

421
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu „Takich ludzi jak on się nie spotyka. Spotkanie z nim jest jedną z najpiękniejszych pamiątek z mojego życia”. Wspominamy Krzysztofa Krawczyka
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Typowe matki w akcji - jak tu ich nie kochać?
Przejdź do artykułu Kompilacja najlepszych fotoszopek - niegrzeczna kicia
Przejdź do artykułu 8 koszmarnych przeczuć, które niestety się sprawdziły
Przejdź do artykułu Jak bawili się bohaterowie „Władcy Pierścieni” w drodze na Górę Przeznaczenia
Przejdź do artykułu Liczniki i kokpity w samochodach, które wyprzedziły swoje czasy
Przejdź do artykułu Kolekcja interesujących zdjęć - biały niedźwiedź mocno śpi
Przejdź do artykułu Historia milionerki, która nie opuszczała pokoju hotelowego
Przejdź do artykułu Dziwne, nietypowe, lub mało widoczne oznaki, które się okazały objawami poważnych chorób
Przejdź do artykułu Ktoś zainstalował monitoring w Hogwarcie... To się nie mogło dobrze skończyć

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą